bu
Soru Sahibi
11 Aralık 2015 22:44

mr sonucu-menisküs

hocam iyi günler. 22 yaşındayım ayağım ağrıması sonucu hastaneye gittim dizimden kan aldılar kısmi yırtık var dediler menisküsde 20 gün geçti hergün daha iyi gidiyorken dünden birden ağrımaya başladı ve şu an ilk gün gibi hiç üstüne basamıyorum otururken hiçbir ağrım yok sizce ne yapmalıyıl şimdiden teşekkürler mr sonucum: *retropatellar femoral kartilaj doğaldır. *lateral retinakulum kalibrasyonu ve sinyali insensitesi belirgin artmıştır(injuri) *lateral reseste ve lateral retinakulumuncilt komşuluğunda sıvı lokülayyonu izlenmektedir *ACL sinyal insentitesi ve kalibrasyonu artmıştır (injuri) *Tibia lateral platoda ve femur lateral kondilde ödem ile uyumlu sinyal değişikliği izlenmektedir *medial lateral kollateral ligementler patellar tendon posterior kurişat ligamentlerin kontur kalibrasyonu ve sinyalleri doğaldır. *medial lateral menisküs anterior posterior hormların sinyal intensiteleri doğaldır *suprapatellar lateral ve medial reseste ve eklem aralığında sıvı izlenmektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mahmut Kömürcü
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Geçmiş olsun. Fizik tedavi ve gerekirse artroskopik cerrahi gerekebilir. Bizim değerlendirmemizde fayda olabilir. Gerekirse İlave tetkik gerekebilir. Daha detaylı bilgi için www.mahmutkomurcu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Selamlar.

11 Aralık 2015 22:52