ga
Soru Sahibi
31 Temmuz 2022 22:24

Mr

Lomber lordoz düzleşmiştir. L3 vertebra alt ve üst, L4 ve L5 vertebra üst endplatelerde schmorl nodülerine ait görünümler dikkatin çekmektedir. Sagıtal T2 ağırlıklı serilerde tüm intervertebral disklerinde dejenerasyon lehine sinyal intensite kaybı izlenmektedir. L4-5 intervertebral diskinde dejeneratif sinyal kaybı ve sağ paramedin ağırlıklı diffüz posterior protrüzyon izlenmiştir. Dural keseye anteriordan bası dikkati çekmektedir. Bilateral nöral foramenler inferiorda daralmıştır. L5-S1 intervertebral diskinde dejeneratif sinyal kaybı izlenmektedir. Hocam 20 gündür ilaç la istirahatla geçiriyorum.agrilar azaldı ama eski halimde deilim oturduğum zaman 15 dak hemen bı ağrı giriyor uzanıyorum 20 dak yurusem ağrı yapiyo.kalcadan aşağı .mr yorumlayıp bana bir tavsiyede bulunsaniz.lutfen

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. E. Onur Kulaksızoğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Arif Bey, Öncelikle geçmiş olsun. Ameliyat sınırında olması sebebiyle iyi bir muayene ile değerlendirmek şart. Ayrıca ciddi bası olduğu yazılmış. Belki gerekirse mikrocerrahi önerebilirim. En kısa sürede bekliyorum. *** *** ** 09

1 Ağustos 2022 12:29