BE
Soru Sahibi
6 Aralık 2015 19:46

Minimal my

2 sene önce hastaneye gittigimde 11 mm mitral kapak yetmzligim oldugunu ogrendim 3 ay sonra tekrar gittiğimde mitral kapaktan akım hızı 4.2 renkli jel uzunluğu 12 mm minimal triküspit kapaktan 2.2 m/s olan minimal yetmezlikler görülmüstür ondan sonra daha doktora gitmedim 1 sene oldu denge bozukluklarım cok fazla var sol koltuk altıma ve göğünsümde iğne batması gibi bir ağrı var nefes almakta zorlanıyorum ve el ve ayaklarim aşırı terliyor bu hastalığımın arttığını mı gösteriyor?

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Mahmut Akyıldız
Kalp Damar Cerrahisi

EKO Raporunu gonderirmisin

6 Aralık 2015 19:53
BE
Soru Sahibi

Burdan gönderemedim Bu bir buçuk yıl once Kalp boşlukları normal genişlikte ve dengeli büyüklüktedir.IAs ve IVS intaktır. Her iki ventrikuler çıkım yolu açıktır.mitral kapaktan akım hızı 4.2 m/sn, renkli jel uzunluğu 12 mm olan minimal yetmezlikler görülmüstür. Tiriküspit kapaktan akım hızı 2.2 m/ sn olan minimal yetmezlikler görülmüstür. Suprasternai çalışmada duktus, koarktasyon görülmemistir. Sol ventrikuler fonksiyonlari normaldir. Bu da 1 yil once Kalp boşlukları normal genişlikte ve dengeli büyüklüktedir.IAs ve IVS intaktır. Her iki ventrikuler çıkım yolu açıktır.mitral kapaktan minimal triküspit kapaktan akım hızı 2m/sn olan minimal yetmezlikler görülmüstür. Suprasternai çalışmada duktus, koarktasyon görülmemistir. Sol ventrikuler fonksiyonlari normaldir.

7 Aralık 2015 17:18
Op. Dr. Mahmut Akyıldız
Kalp Damar Cerrahisi

Kapaklar da hafif derede kaçak ver...yapılması gereken pediatrik kardıyolojinin kontrolü altında olması gerekir. ..

11 Aralık 2015 23:08
BE
Soru Sahibi

Peki denge bozukluklarım ve terlemelerim bunun arttığını mı gösterir?

12 Aralık 2015 06:41
Op. Dr. Mahmut Akyıldız
Kalp Damar Cerrahisi

Bu şikayetlerin kalple ilgisi yok

12 Aralık 2015 16:35