ŞH
Soru Sahibi
22 Şubat 2018 09:13

Mide ülseri

Merhaba Serab hanım iyi çalışmalar midemdeki ağrı ve yanmadan dolayı endoskopi yapıldı doktorum tahliller 10 gün sonra çıkar dedi bana rennie duo ve pulcet 40 mg verdi 10 gün sonra kontrol için gittiğimde helicobacter pylori olduğunu söyledi verdiği ilacın 1 aylık olduğunu ilaç bitince gelmemi ve helicobakter pylori tedavisine başlayacağını söyledi endoskopi sonrası yapılan biopsi pataloji raporu şöyle MAKRASKOPİK BULGULAR HER BİRİ 0,3 CM ÇAPTA 2 ADET DOKU. T2P1K ANTRUM NORMAL SİNİRDA HİSTOLOJİK BULGU AKTİF VEYA KRONİK İNFLAMASYON GÖRÜLMEDİ ATROFİ VEYA İNTESTİNAL METEPLAZİ GÖRÜLMEDİ (PAS-AB ph 2,5 ÖZEL BOYASI). DİSPLAZİ GÖRÜLMEDİ H.PYLORİ: POZİTİF (+/+++). KORPUS: AKTİF KRONİK GASTRİT AKTİVASYON. :HAFİF DERECE KRONİK İNFLAMASYON:HAFİF DERECE YUZEYSEL LENFOİD AGREGAT. GORULMEDİ LENFOİD FOLİKUL. GÖRÜLMEDİ MUKOZAL EOZİNOFİLİ. GORULMEDİ ATROFİ. GORULMEDİ İNTESTİNAL METAPLAZİ GÖRÜLMEDİ (PAS-AB ph. 2,5 ozel boyasi DİSPLAZİ. GÖRÜLMEDİ H. PYLORY. POZİTİF (+/+++). Sizden ricam bu raporu bana yorumlayabilirmisiniz midemdeki ülser kötü durumdamı 3 + mikrobun çok olduğunumu gösterir neden tedaviye tahlil sonrası değilde 20 gün sadece pulcet kullanıp ondan sonra başlamayı tercih etti kafama takıldı ilginize teşekkürler kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serab Arslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Gp tedavisi almanızda fayda var Ben olsam sonuç çıktığında 10 gün Ho tedavisi verir sonra 6 hafta da ülser tedavisi okarak devam ederdim Herkesin bir “yoğurt”yiyişi var bunlar ufak farklar ,önemli değil. Geçmiş olsun

22 Şubat 2018 19:31