BF
Soru Sahibi
17 Ağustos 2017 14:25

mide rahatsızlığı

hocam yemekten sonra karnımda şişlik oluşuyor ve ekşime oluyor bazende midemde kasılma oluyor ve aşırı gaz oluyor tşk.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, gaz, şişlik, ekşime gibi şikayetler gıda ve diyet içeriğiniz ile ilişkili ise; öncelikle neden olan gıda tespit edilmelidir. Daha sonra bu gıdaları içermeyen bir diyet uygulanıp şikayetlerinizin hafiflemesi veya tamamen ortadan kalması takip edilmelidir. Genel olarak size neden olabilcek durumlar konusunda aydınlatmak isterim. Sigara ve alkol kullanımı, ekşime, kramp ve şişliğe neden olabilir. Nohut, fasulye, mercimek gaz sorununa, acı, ekşi, soğan, sarımsak, gazlı ve akrbonatlı içecekler, aşırı çay/kahve de gaz ve mide asitliğini artırabilir. sağlıklı günler dilerim

28 Ağustos 2017 11:07