DA
Soru Sahibi
28 Şubat 2021 20:41

Mide duvarı kalınlaşması

Merhaba ben dedem adına soru sormak istiyorum yardimcı olursanız çok sevinirim. Dedeme mide kanseri teşhisi konuldu daha sonra bitkisel tedavi yöntemi denedik fakat mide kanserinden 7 ay sonra mide duvarı kalınlaşması görüldü. Bunun sebebi nedir? Mide kanseri ile orantılı bir rahatsızlık mıdır? Ne yapılması gerekiyor? Ne iyi gelir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Halil Taşkaynatan
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba, mide duvar kalınlaşması mide kanserinin belirtisidir, mide kanserinin erken evrelerinde sadece ameliyat ya da beraberinde kemoterapi ve radyoterapi, ileri evrelerinde ise kemoterapi önermekteyiz.

1 Mart 2021 21:07
DA
Soru Sahibi

Kanser ile alakalı mıdır? Yoksa apayrı bir şey midir?

2 Mart 2021 00:09
Doç. Dr. Halil Taşkaynatan
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bir önceki cevapta da belirttiğim gibi, mide kanserinin belirtilerinden biridir. Emin olmak için endoskopi yaptırabilirsiniz.

2 Mart 2021 10:21