PH
Soru Sahibi
14 Ağustos 2014 11:37

Mgb - ferritin

İyi günler. 2007 yılında mini gastric bypass ameliyatı oldum. İlk zamanlar dikkat ettim fakat sonrasında beslenme şeklini koruyamadığım için ameliyatın etkisi kayboldu ve midem,dolayısıyla kilom da eski haline döndü. Esas şikayetim baş dönmesi. Hareket edemez hale geliyorum. Nöroloji, KBB, dahiliye şeklinde dolaştım ama kalıcı bir çözüm elde edemedim. Betaserc, dramamine, Vastarel kullandım. Hatta coraspin verdi nöroloji onu içinde yerden kalkamaz hale geldim. Kilo problemi de yaşıyorum. Protein ağırlıklı beslenme şeklinden kolestrl seviyem 198 di, 10 gün proteinden uzak durdum 141 e düştü, ilaca başlamadı doktor. Aç kalamıyorum, doymuyorum, az yiyince baş dönmesi şikayetlerim artıyor. Sürekli endişe içindeyim, sürekli huzursuz ve mutsuz hissediyorum, sinirliyim. Toz, kum, evin dış sıvasını tırnaklarımla kazıyarak yediğimi biliyorum. Bu ameliyatın sonucu olarak gelişen demir ve B12 eksikliği baş dönme nedenim midir? B12 vitaminini her gece yatmadan içiyorum, bu yüzden değerlerim 500 lerde seyrediyor ama Ferritin değerim 4. Bir kutu Feramat sonrası 5 oldu. Tüm bu yaşadıklarımın nedeni ferritin hormonu mudur? İlaca devam ediyorum ama ilaç harici başka nasıl kısa sürede yükseltebilirim en azından baş dönmesi problemimin azalmasını istiyorum. 1 ay sonra yürüyerek okula gitmem gerekecek ve ben tek başına sokağa çıkamaz oldum. Beni aydınlatarak yardım ederseniz, çok sevinirim. Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Peyami Cinaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Çocuk endokrıncıyım

15 Ağustos 2014 09:37