KS
Soru Sahibi
29 Ağustos 2021 22:15

Metil alkol zehirlenmesi

Hocam merhaba. Ben bundan 1 ay önce 15-20 ml kadar alkol aldim. Baya az yani. Bundan 2 gun sonra çok fena mide bulantisi, ardından ishal başladı. Ve karin bölgemde ağrı vardi. Tam 1 hafta boyunca ishal oldum. Aldigim alkolum metil alkol olduğunu dusunerek bira ictim. 1-2 hafta sonra bu şikayetlerim azaldi ve kesildi. Ama hala bazen mide bulantisi yaşıyorum və sanki her zamankindan daha bulanık goruyormusum gibime geliyor. Hocam ben metil alkol zehirlenmesi yasiyor olabilir miyim? Lutfen kusura bakmayin oldugum ulkede acillerde metil alkol zehirlenmesine bakilmiyor bu yuzden burada sorma gereği duydum. Ama ara sira olan mide bulantisi ve bulanik gorme disinda iyiyim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Aldığınız alkol saf alkol mü içecek alkol mü alkolün formu nedir. Metil alkol zehirlenmesi akut yani hızlı ilerler komaya kadar götürüp ölümcüldür. Uzun vadede bu şekilde arazlar bırakmaz. Mide şikayetiniz için detaylı tahlillerle birlikte gastroenteroloji uzmanına görünmenizde fayda var. Geçmiş olsun.

29 Ağustos 2021 22:23