SM
Soru Sahibi
2 Ocak 2011 22:53

merhabalar.son iki gündür kalbimde bir titreme veya seyreme gibi bişey hiss

merhabalar.son iki gündür kalbimde bir titreme veya seyreme gibi bişey hissediyorum.elimle dokunduğumda bunu hissedebiliyorum.bu olurken ağrı sızı filan yok.tam kalbin üstünde, kaburda kemiklerimin arasından sanki fokurduyormus gibi geliyor!geçici bişey mi acaba yada ciddi?kontrole gitmelimiyim??teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

En basit olarak nabzınıza bakarak kalp ritmi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ritmin düzenli olup olmadığı dakikada kalbin kaç attığına bakabilirsiniz. Düzensiz bir ritm varsa EKG çektirmenizi öneririm. Çarpıntıya baş dönmesi, göz kararması,göğüs ağrısı, nefes darlığı veya bayılma gibi klinik bir bulgu eşlik ederse işin ciddiyeti artar ve araştırmak gerekir. Yaşınız henüz kalp yönünden risk grubunda değil, şikayetleriniz sürerse veya klinik bulgular eşlik ederse muayene olmanızı öneririm.

2 Ocak 2011 23:50