*B
Soru Sahibi
24 Aralık 2015 11:37

Merhabalar ben Büşra

Ben Lamine tedavisi yaptırmak istiyorum ama şöyle bir sorunum var doğuştan 1 tane köpek dişi eksikliğim var diğer köpek dişim de normal bir dişe göre ince sadece köpek dişlerim sorunlu buna rağmen yinede yapılabilir mi yani illa doğuştan eksik dişim için implant tedavisi mi olmalıyım başka bir yolu varsa bilgilendirilirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Asude Yılmaz
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba...Öncelikle şunu söylemeliyim, eksik olan dişinize komşu olan, yanıbaşındaki dişlerinizde hiçbir sorun yoksa ve kaplanmaları gereken dişler de değillerse, onları küçültüp araya bir diş koyabilmek için onları da kaplamak yerine, onlara hiç dokunmadan, sadece eksik dişinizin implant ile yerine konması, en doğru ve uygun olanıdır.Tabi ki bu arada, cerrahi işlem için de bir engeliniz (genel bir sağlık probleminiz vs) olmamalı.Diğer dişlerinizin de estetik olarak düzeltilmeye ihtiyacı varsa, onlara lamina uygulanıp, eksik olan köpek dişiniz implant ile yerine konabilir.Diğer seçenek olarak, eksik dişinizin ön ve arkasındaki dişlerle birlikte köprü dediğimiz restorasyon uygulanabilir.Tavsiyem, implant uygulanması yönünde olmakla birlikte, bir diş hekimine muayene olmanız ve ayrıntılı olarak dişlerinizin değerlendirilip uygulanabilecek işlemlerin belirlenmesidir.Saygılarımla...

24 Aralık 2015 15:32