29 Mayıs 2011 19:21

Merhaba, Yaşım 33, bayanım. Hiperprolaktinemi, Hipofizbezi Mikroadenomu (2

Merhaba, Yaşım 33, bayanım. Hiperprolaktinemi, Hipofizbezi Mikroadenomu (2 mm. çaplı), Polikistik Over Sendromu, Kronikleşmiş Nefrit, Kronik Böbrek Yetmezliği, Sık geçirilen inatçı bakteriyel enfeksiyonlar (genito-üriner sistemde), Sjögren Sendromu ve FMF tanıları ile birlikte sık sık Hipoglisemi nöbetleri (aşırı tatlı yeme krizlerinden kendimi alamama), zaman zaman Hiper-tansiyon ve çok sık da Hipo-tansiyon nöbetleri geçiriyorum. Eforlu Miyokard Perfüzyon Sintigrafisinde kalpte iskemi bulguları çıkmıştı 1 sene önce. SORUM: GÜN İÇİNDE AŞIRI UYKU HALLERİ VE TAKATSİZLİK KRİZLERİNE GİRİYORUM. GÖĞSÜMDE TUHAF BİR SIKINTI OLUYOR NEFESİMDE. HİÇBİR ŞEY DÜŞÜNEMEZ OLUYORUM. GİDİP YATAĞA, UYUMADAN O HALİMİ GEÇİŞTİREMİYORUM VE KOMADA UYUYORUM. BU BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR. AÇILMAK İÇİN TÜRK KAHVESİ, ÇAY, NESCAFE NELER İÇMİYORUM Kİ CAN HAVLİYLE GÜN İÇİNDE! HER İNSANDA UYKU KAÇIRAN BU KAFEİNLER BENİM YORGUNLUKLARIMI VE UYKU KRİZLERİMİ GİDERMİYOR! SİZCE BU DURUMUM KALPLE İLGİLİ OLABİLİR Mİ?? ÇÖZÜM??

1 cevap
Cevaplar (1)

Kalp sintigrafisinde iskemi bulgusu saptanmış ise bu önemli bir bulgudur ve kalp damarlarında bir sorun olup olmadığının daha ileri incelemeler ile aydınlatılmasını gerektirir. Bunun için bir Kardiyoloji doktoru ile görüşmenizi öneririm.

31 Mayıs 2011 11:49