ga
Soru Sahibi
19 Nisan 2016 00:00

merhaba, prostat ameliyatı sonrası.

merhaba hocam, babamın psası 11di biyopsi sonucu kanser teşhisi kondu kemik sint. tomografi batın temiz çıktı 3 ay önce laparoskopik prostat ameliyatı oldu ameliyattan sonra pataloji raporları gleason 4+3, evre t3a çıktı doktor 1 ay sonraki psa sonuçlarını bekleyelim dedi 1 ay sonraki psa sonuclarıda psa 0.06 , serbest psası ise 0.008 çıkınıca doktorumuz radyoterapiye gerek yok sonuçlar iyi 3 ay sonra tekrar psa kontrol tekrarı dedi, bu sürecimiz doğrumudur , saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)

İlk önce geçmiş olsun. Doktorunuz doğru söylemiş. Ameliyattan sonra babanızın takibi belirli aralıklarla PSA testi ile yapılır. PSA yükselirse o zaman gerekli işlem yapılır

21 Nisan 2016 13:34