SN
Soru Sahibi
19 Mayıs 2020 02:30

Merhaba hocan

Merhaba hocam size danışmak istediğim şeyler var malezeef bu konuda çok cahil ve takıntısıyım... ben ocak ayında adet görmedim önceden düzenliydi. Ama herhangi bi cinsel ilişkim veya cinsel yakınlaşmam da yok benim...şubat ayının ikinci yarısına kadar bekledim adetimi gelmeyince ben doktora başvurdum doktor gebelik testi istedi negatifti. Ardından bana duphaston verdi kullanmaya başladıktan 2-3 gün sonra lekelenme oldu sonra az kan geldi ilacı kestim ve kanama arttı ben bu kanamayı görürken doktorun bana hormon bozukluğu sebebiyle güneşle diye bi ilaç verdi bu arada dış ortamdan hamilelik diye bi şey duydum yani abisinin spermli peöeyesiyle bi kız hamile kalmış banyoda kalan sperm salgılarıyla hamile kalmış gibicesinden başta komik geldi ama bu düşünceye saplandım ve kurtulamadım. Mart ayı oldu gynelle kullanıyorum 7 gün ara verdim bi kaç gün bekledim karnıma bi baskı hareketi uyguladım ertesi gün kan geldi benim bu düşüncelerim devam ettiği için doktora başvurdum maalesef doktora anlatamadım karından usg ile baktı yumurtalıkları ve rahim normal denildi kanama miktarı az ama gün olarak 7 gün sürdü hep leke leke geldi ilac azaltır dediler Nisa’n ayı oldu 7 günlük arada yine kanama geldi yine aynı şekilde 6-7 gün sürüyor ama hep leke leke çok az kan geliyor hocam ben korkuyorum karnından şiş . Ocak ayonda adet görmedim şubat 18 inde doktora gittim ocak ayında bu şekilde hamile kalmadığımı anladım çünkğ gebelik testi negatifti ama sürekli aetık duşa kimden sonra girdim ama hangi peçeteyi kullandım acaba kullandığım peçetede sperm var mıydı diye düşüncelere saplandım *** *** ** ovan 6-8-14 şunat tarihinde duşa kimden sonra girdiğimi hatırlamıyorum karından usg 26 Mart’ta çekilmişti şubatta gittiğim yerlerde kadınlar tuvaletinde spermli peçete olacacağını falan düşünmeye başladım artık? Bu tarihler usg de gözükür nü ben korkuyorumm net şu tarih diyemiyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ciddi psikolojik sorunlarınız var. Psikolojik destek almazsanız hayatınız boyunca cinsel hayatınıza olumsuz etkisi olur. Cinsellik konusunda inanılmaz derecede bilgisizsiniz. Bu sizin hatanız değil. Okullarda cinsellik eğitiminin verilmemesi, internette korkunç bir bilgi kirliliğinin olması ve anne babaların cehaleti veya bu bilgilendirmeyi yapmaktan kaçınması, alanı hurafelerden beslenen bir grup insana bırakıyor. Daha da kötüsü, korkudan genç insanlar boş yere ertesi günü hapı gibi yüksek hormon içeren ve pahalı ilaçlar kullanıyor, defalarca gereksiz yere gebelik testi yaptırıyor, hijyenik olmayan anal ilişki gibi yöntemlere başvuruyor ve aptalca safsata ve hurafeler yüzünden psikolojik sorunlar yaşıyorlar. “Erkeğin oturduğu koltuğun sıcaklığı geçmeden oraya bir kadının oturması zina sayılır” diyen ve gençleri cinsellikten korkutmaya çabalayan yobazlar buradan menfaat sağlamaya çalışıyor. DİKKATLİ OKUYUP ÖĞRENİNİZ VE TEKRAR TEKRAR AYNI SORULARI SORMAYINIZ. YÜZ KERE SORSANIZ DA CEVABIM AYNI OLACAKTIR - Vajina içine boşalma dışında sürtünmeden, oral ya da anal seksten, çevreden, giysiden, havludan, hamamdan, havuzdan, denizden, tuvaletten bulaşan sperm ile gebe kalma olanaksızdır, şehir efsanesidir. Erkek tohum hücreleri (sperm) dış ortamda dakikalar içinde ölürler. Kaldı ki zorla vajina içine bulaştırılsa bile spermin vajina boyunca öldürücü vajinal asid ortamından geçmesi gerekiyor. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (bekaret, gebelikten korunma) ulaşabilirsiniz.

19 Mayıs 2020 21:22
SN
Soru Sahibi

Psikolojik tedavi görüyorum zaten hocam. Ama bugünlerde kendimi telkinleyemiyprum sadece sizin verdiğin cevaplara ihtiyacım var bu konuyu psikiyatristimle de konuşulan diğer seansta. Gebe kalmış olsam ocak sonunda veya şunat ayında tarih veremiyorum 26 Mart’ta usg de çıkardı değil mi ve bu bahsettiğim kanamalar olamazdı ilacı kesince şubatta duphastpmla mart nisan ve bu ay mayısta da 7 günlük gynelle ile aradayken

20 Mayıs 2020 05:15
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Önceki mesajımı tekrar ve anlayarak okuyunuz.

20 Mayıs 2020 14:16