ÖE
Soru Sahibi
27 Temmuz 2014 01:58

Merhaba hocam, kollarım ve bacaklarımda ağrılar ve şişikler var.

Bu sorunum martın son haftasında ortaya çıktı, mart ayından - hazirana kadar yaklaşık hafta da 1 doktora gittim, dahiliye, enfeksiyon hastalıkları, genel cerrahi, ortepeti derken en son romotolojiye kadar beni gönderdiler, ben 18 yaşında liseyi bu yıl bitirmiş bir kişiyim, romatizma olabilir dediler ama romatizma çıkmadı mart ayında crp 18 di nisanda 21 daha sonra mayısda 3.5 haziranda ise 2.5 düştü iyi bir şey sandım çünkü 3 ayda neredeyse 30 - 35 tüp kan alındı benden, idrar testi tansiyon şeker kalp testi derken hiç kimse kesin birşey diyemedi ve testlerde birşey çıkmadı ağrılarım ilk baştaki gibi çok yoğun değil ama hissediyorum kollarım ve bacaklarımda ağrılar var ilk şişikler kendisini belli ediyordu kızarır ve yuvarlaktı ama şimdiki şişiklerim daha az olmasına rağmen kızarık değil şişikler ellenmeden anlaşılmıyor, ayaklarımı havaya kaldırdığımda ağrılar diniyor indirdimde ise devam ediyor kollarımda da şişikler ve ağrılar oldu temmuzun ilk haftalarında tamamen düzelme olmuştu ama tekrardan yine başlamaya başladı ağızımın içinde çok olmasada 1 tane en fazla 2 tane yara çıkıyor 3 ay içinde 4-5 kez olmuştur. Hocam bir sorunum ise ünüversite kayıt olana kadar babamdan skk yı kestiler muanelere para istiyolar diye imkansızlıktan gidemiyorum bana yardımcı olabilir misiniz bir abim tavsiye etti sizi desteğinizi bekliyorum. şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cem Özcan
Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Öncelikle bu kadar doktor , bu kadar tetkik yapılmasına rağmen hala tanı konulamamış olan bir hastaya bu şekilde burdan tanı koymak imkansız. Ancak anlattıklarınızdan , romatolojik bir hastalık ( romantizmal bir hastalık demiyorum) olabileceğini düşünüyorum. Mutlaka araştırılmıştır ama bir Behçet hastalığı yönünden bakılmalı . Diğer romatolojik hastalıklar taranmalı. Tanısı en zor konan hastalık grubudur. Tüm tetkiklerinizi görmeden muayene etmenden bişey diyeyem. Ancak iyi bir romatoloji uzmanına görünmenizi öneririm. Geçmiş olsun.

27 Temmuz 2014 15:14