UF
Soru Sahibi
10 Eylül 2011 20:58

Merhaba hocam ben 15 yaşındağım sorunum dışkım çok kötü kokması.Tuvaletden

Merhaba hocam ben 15 yaşındağım sorunum dışkım çok kötü kokması.Tuvaletden çıktığımda dışarıya çok pis koku geliyor buda beni utandırıyor çok pis koktu diyorlar.İnternetde küçük araştırma yaptım gazlı yemekler fazla yiyince yapıyormus fasulye gibi ama ben sebzeyi az tüketirim bu olay küçüklüğümden beri var sorunu nasıl çöze bilirim . TEŞEKKÜRLER

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba Fethi, Barsak gazları ve dışkı özellikleri, o anda yediklerimizin yanı sıra bebekliğimizden itibaren birçok faktörün etkisiyle gelişmiş olan barsak floramızdan yani barsak bakterilerimizden etkilenir. Barsak florasını düzenlemek bu konuda yararlı olabilir. Bunun için eczanelerde satılan probiyotik tozları (birçok firmaya ait var) ya da marketlerden bulabileceğin doğal kefir içeceklerini tüketmeyi deneyebilirsin. Kolay gelsin.

14 Eylül 2011 14:56