DS
Soru Sahibi
20 Ağustos 2011 17:56

Merhaba hocam, 5 haftalık gebeliğim düşükle sonuçlandı.Kan tahlili sonucu h

Merhaba hocam, 5 haftalık gebeliğim düşükle sonuçlandı.Kan tahlili sonucu hemozigot mutant rahatsızlığım olduğu ortaya çıktı ve gebeliğin bu nedenle sonlandığını söyledi doktorum.Bununla beraber bana bir ömür boyu uymam gereken diyet listesi verdi.Doktorum bakliyatlardan(nohut,fasulye,mercimek,bulgur,soya), kırmızı et ve tavuk etinden, beyaz ekmekten,hayvansal gıdalardan ve katı yağlardan sadece haftada bir tanesinden bi kere tüketmemi söyledi.Bu saydıklarımdan arka arkaya bile tüketmem söyledi.Şimdi hocam gerçekten bu rahatsızlıkla beraber benim bu yiyeceklerden bu kadar katı bir şekilde uzak durmam gerekiyormu ve hamileyken bu diyete uymazsam eğer bebeğe birşey olurmu? Şuan 3 haftalık hamileyim ve hamilelikten önce clesenk iğnesini günde bir adet vurunmaya başlaştım,vurunmaya da devam ediyorum vurunmaya.Aydınlatırsanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Bunlar genel sağlık kuralları çerçevesinde de söylenmiş olabilir. Bir de kanın pıhtılaşmasını azaltmak amacıyla da söylenmiştir. Çok rijid kurallar yoktur.

22 Ağustos 2011 12:48