AH
Soru Sahibi
4 Eylül 2011 21:47

merhaba doktor bey herşeyden önce soruma lütfen cevap vermenizi rica ede

merhaba doktor bey herşeyden önce soruma lütfen cevap vermenizi rica edeceğim 18 aylık kızımız var ve anne karnında iken kalça kısmında terotom olduğu tespit edildi ve doktorla görüşmemiz sonucunda herhangi bir sağlık sorununun olmayacağını doğduğunda ameliyat olacağı söylendi doğduktan yaklaşık bir hafta sonra ameliyat oldu ve çıkan parçayı patolojiye göterdik oradada iyi huylu çıktı yaklaşık 18 aydırda sürekli 15 günde 1 kan alma ve diğer testler sonucunda kontrol ediliyor ve doktor bundan sonra 3 ayda bir kontrole gelmemizi söyledi çok şükür şu ana kadar sağlığında herhangi bir sorun yok burada size soracağım soru ileride herhangi bir sağlık sorunu olurmu ? ve doktorun söylediği uzun bir süre kaka sorunu olacak dedi bu süre ortalama ne kadar sürer ? ilgi ve yardımlarınızdan dolayı şimdiden çook teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim

2 cevap
Cevaplar (2)

Hüseyin bey.. Sorunuza cevap verebilmem için , çocuğunuzun ameliyat sonrası patoloji rapor sonucunu ve yapılan operasyon şeklini bilmem gerekiyor. Şu haliyle bir şey söyleyemeyeceğim. Rapor sonucunu ve operasyonu tam olarak yazabilirseniz size belki yardımcı olabilirim. Selamlarımla..

5 Eylül 2011 13:45
AH
Soru Sahibi

Bahattin bey patoloji sonucu şuan hastanede dosyasında size şuan bu konu hakkında bilgi veremeyeceğim fakat doktorunun söylediği patoloji sonucunun iyi çıktığı ve herhangi bir sorun olmayacağı zaten daha önce 15 günde bir hastaneye giderken şuan 3 ayda 1 çağırıyor kan değerleri falan normal seviyeye indi sonuç itibariyle patoloji raporunda herşey yolunda fakat benim öğrenmek istediğim ilerleyen zamanlarda aynı sorun veya farklı bir sağlık sorunu olurmu şuan sağlıklı bir şekilde yürüyor yürüme sorunuda yok ileryen zamanlarda böyle veya farklı bir sağlık sorunu olurmu ve kaka problemi şuan olmamasına rağmen doktor uzun bir süre kaka sorunu olacak demişti biz bu problemle ilerleyen zamanlardamı karşılacağız bu konularla ilgili tecrübelerinizi bize aktarabilirseniz çokk sevineceğiz şimdiden allah razı olsun...

5 Eylül 2011 18:39

Sevgili kardeşim, hastalığının ne olduğunu bilmeden geleceğe yönelik bir yorum yapmam mümkün değil. Ancak doktorunun vermiş olduğu bilgilerde tedirgin olduğun bir konu varsa kendisiyle açıkça görüşmelisin. Böylelikle tedirginliğin azalmış olur. Yine şunuda belirteyimki, bana aktardığın konuşmalarına göre kontrollerin zamanla arası açılacak ve çocuk normal hayatına devam edecektir. semalarımla...

6 Eylül 2011 10:15