26 Mart 2008 20:23

Merhaba Doktor Bey, geceleri bazı zamanlar ozellikle stresli bi güne başla

Merhaba Doktor Bey, geceleri bazı zamanlar ozellikle stresli bi güne başlayacaksam gece aniden kalp carpıntısı ile uyanıyorum.ve bu oyle siddetli oluyorki kör olacağımı sanıyorum.tansiyonummu yukseliyor bilemiyorum ama glokomun okuduğum kadarıyla bunlarla bir ilgisiyok.Yine de size danışmak istedim.Glokom tanısı için hangi testleri yaptırmam gerek? bu testler özel muayenehanelerde uygulanıyormu? Birde öğretmen olduğum için bazen yuksek sesle bağırdığımda hafif gözüm kararıyor.normalmidir ?tsk

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Aysun Köylüoğlu
Göz Hastalıkları

artık özel muayeneler kalmadığına göre devlet hastanesi veya özel hastaneye gitmeniz gerekir.göz doktoruna gittiğinizde doktor gerekli muayeneyi yapacaktır. bağırmayla göz kararması sadece normal tansiyonunun artması veya düşmesiyle ilgili olabilir.

31 Mart 2008 20:31