DC
Soru Sahibi
11 Temmuz 2011 11:40

merhaba doktor bey ben 33 yaşında 2 çocuk annesiyim b undan 8 ay önce smeer

merhaba doktor bey ben 33 yaşında 2 çocuk annesiyim b undan 8 ay önce smeer testi yaptırdm temiz çıkmıştı. şimdi ise tekrar yaptırdım. ve cin1 çıktı biopsi yapıldı sonuca göre tedavi olacagım benim size sormak istedigim ben bu illetten kurtulucakmı yım. korktum şimdi eşimle ilişkiyede girmiyorum mikrop kaparım diyee havuzada girmiyorum eşime cocuklerıma da bu durum geçer diye endişeleniyorum beni bu konuyla ilgili bilgilendirirseniz sevinirm teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mehmet Tongal
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Canan Hanım, Cın 1bu konudaki en hafif sonuçlardan biridir,biopsi gerekmeyebilirdi ama yaptırmışsınız sonuca göre abartılı bir tedavi gerekeceğini sanmıyorum.Havuz,eşinizle ilişki ve çocuklarınızla ilgili kaygılarınız tamamen yersiz. Hpv tiplemesi sonucuna göre aşı olabilirsiniz bir de.Büyük olasılıkla yıllık smear kontrollerinizi yaptırmanız yeterli olacaktır.Geçmiş olsun

12 Temmuz 2011 00:16