ÖS
Soru Sahibi
27 Ağustos 2011 11:29

Merhaba. Dişimle ilgili sorun yaşamamak için büyük efor sarfediyorum. yapma

Merhaba. Dişimle ilgili sorun yaşamamak için büyük efor sarfediyorum. yapmadığım göz bakımımın yerine dişlerimle uğraşıyorum. düzenli iyi macunla fırçalarım, diş ipi kullanırım, gargara yaparım, asitli yemem, içmem.ama başaramadım.hassas yapılı biriyim ve stres ya da üzüntüde dişeti çekilmem oluyor, bu zarar veriyor diye düşünüyorum. Diş çektirdim. yerine köprü yada implant yaptırmak gerekiyormuş. ikisi arasında olumlu - olumsuz farklar var. hangisinin daha faydalı olduğuna karar veremiyorum. implantın zahmeti ve çene kemiğine vida yapılması fikri hoş değil. köprüde diğer sağlam dişelrimi küçültmekte hiç hoş değil. kafam iyice karıştı. diş çekilen yer biraz genişçe.. yemek yerken çok zorlanıyorum, yuvarlıyorum tabir-i caizse. bana tarafsız yorumlarınızı iletirseniz mutlu olurum. saygılar. sebahat

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Ethem Kör
Diş Hekimi

sabahat hanım çekilen dişinizin sağı ve solunda yani önn ve arkasındaki dişlerde bir dolgu,kaplama yoksa...implant tercihimdir sizin için...diş ipi kullanın bakımda eksik tek yanınız o....iyi bayramlar...*** *** **

27 Ağustos 2011 11:33