18 Ağustos 2011 14:05

merhaba coşkun bey..ben 9 ay önce sol testis kanseri oldum(embriyonel karsi

merhaba coşkun bey..ben 9 ay önce sol testis kanseri oldum(embriyonel karsinom) ve sol testisim alındı herhangi bir itedavi görmedim doktorum 3 ayda bi geleceksin dedi son gittiğimde b-hcg 137 çıktı ve bu 103, 84,64,42 olarak her hafta düştü göğsüm şişti ultrasonda hormon dediler.YAŞ:22 şimdi ise sağ elim uyuştu 3 4 gün ve geçer geçmez sağ dişlerim dudağım ve dilim ciddi anlamda uyuştu. beyin emarına girdim sonucu daha çıkmadı beyin tümörü olabilir mi ? 1 aydır doktora gidiyorum bi sonuç çıkaramadı. Sizce neden sağ ağız ve dilim uyuştu. Diğer testiste mikrolityazis ile uyumlu bulgular saptanmış ne demek bu ? şimdiden teşekkür ederim iyi günler kolay gelsin..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Tıbbi Onkoloji , Hematoloji

Sağ taraf uyuşması için boyun MR çekilebilir. Boyun fıtığı dahil birçok durum bunu yapabilir. Nörolji de görse iyi olur. Testiste küçük taşlar var. Ürolojiyi ilgilendiriyor. Takip dışında genellikle pek birşey yapmaya gerek yok.

18 Ağustos 2011 15:56