AG
Soru Sahibi
18 Temmuz 2007 15:50

Merhaba Ahmet Bey, son bir yıl içinde iki kere hamile kaldım.İlkini dört a

Merhaba Ahmet Bey, son bir yıl içinde iki kere hamile kaldım.İlkini dört aylıkken kaybettim.teslerimde hiç birsorun çıkmamıştı.Altıay sonra tekrar hamile kaldım ancak iki aylıkken onuda kaybettm. Belirgin görünen bir sorunum yok. Doktorlar da net bir şey söylemiyor..Sizce ne yapmalıyım? Bu gibi sorun yaşayan hastalarınıza ne gibi bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz? İyne tedavisi duydum. Bu bebeğimi yaşatmayı sağlayabilir mi?.İilginiz için şimdiden teşekkür ederm.(manisa da yaşıyorum)

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet Özgür Yeniel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

öncelikle geçmiş olsun, ilk olarak size hangi muayene ve tetkikler yapıldı onları değerlendirmek gerekir. Probleminiz servikal yetmezlik gibi anatomik bir nedenden mi yoksa kanama pıhtılaşma sistemindeki bir sorundanmı yada genetik nedenlerden ötürü mü ona bakmak gerekir. Nedene yönelik tedavi yaklaşımı benimsenmelidir.

22 Temmuz 2007 16:11