9 Haziran 2009 02:07

Merhaba 44 yaşında bayanım yirmili yaşlarımda panik bozukluk yaşamış uzun

Merhaba 44 yaşında bayanım yirmili yaşlarımda panik bozukluk yaşamış uzun zaman ilaç tedavisi görmüş bayanım.Panik ataklarımın zaman zaman alevlenmesi bu ilaçları uzun yıllar kullanmama neden oldu.Artık ilaç kullanmamayı öğrendim yani artık kullanmıyorum ancak son zamanlarda çok mutsuz ve durgunluk isteksizliğim var ilaç kullanmadığımdan olabilirmi ..? Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Evet olabilir. Çünkü Panik bozukluk tedavisinde kullanılan ilaçlar aslında antidepresan etkili ilaçlar olup, olasılıkla sizde var olan depresif bir tablonun tam olarak tedavi edilemeyip, üzerinin örtülmesine neden olması ve ilaçlar kesildikten sonra da tablonun net şekilde ortaya çıkarak kendini hissettirmesine bağlıdır. Bu durumda, eğer mevcut durumdan rahatsız oluyorsanız bir psikiyatri uzmanına danışarak tam tedavi olmayı denemelisiniz. Geçmiş olsun.

11 Haziran 2009 15:55