SE
Soru Sahibi
31 Mayıs 2011 11:46

merhaba..3 yaşına yeni girmiş bi kızım var..yaklaşık 2 aydır ağzında geçmey

merhaba..3 yaşına yeni girmiş bi kızım var..yaklaşık 2 aydır ağzında geçmeyen aftlar oluşuyor.sürekli ağzının değişik yerlerinde tekrarlıyor..yaşı küçük olduğu için çok fazla ilaç kullanamadık..kan testi yaptırmalımıyım?başka bir hastalığın habercisi olabilir mi?çinko eksikliğinden olabilir denildi ve çinko destekli vitamin kullanmaya başladık..2 haftadır vitamini kullanıyoruz..bi gelişme göremedim..boyutları giderek büyümeye başladı. ilginiz için teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Denizay Yürürer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

ÖCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN , AĞIZDA TEKRARLAYAN AFTLAR BASİT BİR SORUNDAN KAYANAKLANABİLECEĞİ GİBİ BAZI HASTALIKLARIN BAŞLANGIÇ BELİRTİSİDE OLABİLİR , BU NEDENLE ÇOCUK DOKTORUNUZA BAŞVURARAK GEREKLİ TETKİKLERİ YAPTIRMANIZI ÖNERİRİM. ÇİNKO EKSİKLİĞİ AFTA NEDEN OLABİLİR ANCAK ÖNCELİKLE ÇİNKO EKSİKLİĞİ VARMI DİYE TETKİK EDİLMESİ UYGUN OLUR . İYİ GÜNLER

31 Mayıs 2011 13:56