AC
Soru Sahibi
31 Ağustos 2011 13:25

merhaba, 2 aylık bebeğim, su kusuyor bu normal mi;? normal şekilde emiyor,

merhaba, 2 aylık bebeğim, su kusuyor bu normal mi;? normal şekilde emiyor, sadece anne sütü alıyor, 3810gr doğdu şuan 6000 gr. su şeklinde kusması beni endişelendiriyor. sütüm sulu mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Canan hanım, bebeğinizi Allah bağışlasın, kilosuna bakılırsa epey obur bir bebek gibi duruyor ve gelişimi de gayet iyi olmuş. Sütünüzün yeterince besleyici olduğu rahatlıkla söyleneblir. Çok beslenen bebekler aynen sizin bebeğiniz gibi mutlu mesut gülümserken zaman zaman su şeklinde zaman zaman kesilmiş süt ya da peynirimsi şekilde emdiklerinden taşanı kusabilirler. Böyle devam ettiği sürece endişe duyulacak birşey yok gibi duruyor. Güle güle sağlıkla büyütün.

3 Eylül 2011 15:44