BG
Soru Sahibi
8 Eylül 2011 14:52

merhaba.15.02.11 doğumlu oğlumun gaz sancıları devam ediyor.3.ayını doldurd

merhaba.*** *** ** doğumlu oğlumun gaz sancıları devam ediyor.3.ayını doldurduktan sonra emmemeye mama almamaya başladı.15 mayıstaki kontrolünde 63cm 6190 gr idi.şimdi ise 67cm ve 7400.doğduğundan buyana nezaman emse yada mama alsa midesinden gelen sesler yüzünden kendini geri çekiyor(guurrrrr)bu yüzdende beslenmek istemiyor.haziran ve temmuz ayında toplamda 500gr aldı boyuda aynı kaldı.ek gıdalarıda pek almıyor.mamayı görünce istemiyor ağlıyor.geceleride midesinden yada bağırsağından gelen seslerdenuyanıyor ve ağlıyor.inatçı br karın ağrısı var.gaz ilaçlarının br faydasını görmedim.meslekdaşınıza bu sorunları anlattığım zaman bizi endokrinolojiye yönlendirdi.o bölümede randevu alamadım.tiroit hormonuna baktır dediler.karnı aç olduğu halde sıkıntısından dolayı beslenemiyor.yudum yudum biberondan çekiyor ses geldiğinde ise hiç istemiyor.diliyle dışarı itiyor yada ağızını sımsıkı kapatıyor.lütfen sorunumuza siz çare olun.cevabınızı bekliyorum.izmirde yönlendireceğiniz br doktorda olabilir

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özlem Durmaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Gülşah hanım, oldukça sıkıntılı bir süreç yaşadığınız anlaşılıyor. Bu konuda bebeği görerek sizinle yüzyüze görüşerek yardımcı olabilecek bir Çocuk gastroenteroloji uzmanına ulaşmanız en doğrusu olur. İzmir, bu yönden avantajlı illerimizden biri, ilinizde birçok değerli çocuk gastroenteroloji uzmanı görev yapıyor. Şu anda aklıma gelenler Prof Dr Raşit Yağcı, Prof Dr Funda Özgenç, Prof Dr Yeşim Büyüköztürk, Doç Dr Sezin Akman, Dr Özlem Bekem Soylu. Geçmiş olsun, kolaylıklar dilerim.

14 Eylül 2011 14:40