KB
Soru Sahibi
9 Ağustos 2011 21:30

meraba dr bey makroskobik bulgu: 9*4 5*2 cm boyutlarında sarı renkte yumuşa

meraba dr bey makroskobik bulgu: 9*4 5*2 cm boyutlarında sarı renkte yumuşak kıvamlı dış yüzü ince zarla çevrili doku parçası bk2pkl tanı: inguinal bölge hernioplasti: fibroadipöz doku parçası ne demek anlayamadım ben.. yardımcı olursanız sevinirim bide makroskobik bulgu: 2.5*2*1.5 cm ölçülerinde yumuşak kıvamlı düzensiz şekilli papiller yüzeyli doku parçası. kesit yüzeyi gri kahverenklidir.. bk2pk tanı: keratinöz kist, epidermoid tip, göğüs ön duvarı

1 cevap
Cevaplar (1)

- İlk tanımlanan doku: Fıtık kesesi ve içerisindeki yağ ve destek dokusunu ifade ediyor. - İkinci tanımlama ise; Göğüs cildinde, cilt yüzeyinin içeriye doğru katlantı yapıp, kist şeklini almasını ifade ediyor. Her iki durumda önemli bir durum değil. Kafanız karışmasın. Geçmiş olsun....

10 Ağustos 2011 08:46