aa
Soru Sahibi
16 Eylül 2015 11:05

Menisküs ve öçb

merhaba mehmet hocam 2012 de sol diz öçb ameliyatı geçirmiştim.iyi bir fizik tedaviyle yeniden eski sağlığıma kavuşmuştum.6 ay önce aynı dizim yeniden sakatlandı.futbol maçında koşu sırasında aniden durdum ve tek ayağımın üzerinde kaldım.dizimden tık sesi geldi.bişeyin koptuğunu hissettim. çekilen mr da iç menisküs yırtığı çıktı. öçb kopuk değil ancak doktor esneme yapmıştır dedi.bir süre fizik tedaviye devam ettim ancak dizimdeki gevşekliği ve dönmeyi gideremedim.dizim biraz iyileşti derken bakıyorum yeniden dönüyor.tak tuk katur kutur sesler geliyor.dizime güvenemiyorum. yüklendiğim zaman yeniden dönüyor. dizimde öne çıkma hissiyatı oluyor ve gevşek durumda. ameliyatı önerirseniz istanbuldan gelip ameliyat olmak istiyorum. şimdiden çok teşekkürler.iyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Erduran
Ortopedi ve Travmatoloji

Sn Akses şikayetinizi uzaktan anlamak imkansız. Gelirseniz değerlendirip, çapraz bağ lezyonu saptanırsa gerekli müdahaleyi yapabiliriz. Saygılar...

15 Ekim 2015 14:25