kH
Soru Sahibi
31 Mart 2016 01:15

Memografi sonuçlarım

Mrhb hocam benim memografi inceleme sonucunda her iki meme santral ve üst dıs kadranda fibroglanduler doku yoğunluğu artmış olup mamografik duyarlılık azalmıştır. Sol meme üst dıs kadranda yaklasık 1 cm çaplı kitle izlenimi vermeyen asimetrik dansite dikkati çekmiştir. Ayrıca üst kadran santralde 6x5 mm çaplı lobule konturlu opasite mevcuttur. Her iki memede birkac adet benign görünümlü punktat kalsifikasyon mevcuttur. Diye yazıyo hocam bunlar ne anlama geliyo bana bir an once cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bu rapor tek başına değerlendirildiğinde korkacak bir şey yok gibi görünüyor. Ancak meme değerlendirilmesinde tek başına bu raporun çok da fazla belirleyiciliği yok. Muayene bulguları, risk faktörleri, vs. ile bir bütün olarak değerlendirilmesinde fayda var. Ben ya da uzman bir başka cerrahın vakayı bir bütün olarak değerlendirmesi ve gerekirse izlemesi gerekiyor. Sevgiler, Prof. Dr. B. Bülent Menteş (*** *** ** (*** *** ** (sekreter mobil tel)

10 Nisan 2016 21:23
kH
Soru Sahibi

Çok teşekkür ediyorum bülent menteş bey bunun icin ultrason a girdim ve sonuçlar çok şükür temiz cıktı sizede tekrardan ayrıca teşekkür ediyorum sorumu cvpladıgınız icin...

10 Nisan 2016 21:29
Prof. Dr. Bülent Menteş
Genel Cerrahi , Proktoloji

Sevgiler, BM

13 Nisan 2016 15:31