AI
Soru Sahibi
2 Temmuz 2017 13:59

Memede kitle

Merhaba 23 yasindayim bayanim bir tane oglum var hocam gogusum acidini hissttegim an kontrol ettimde elime sert bir kitle geldi hemen doktora gittim ve ise usg sonucumu aktafiyorum sol goguste 7.5 mm capinda lenf nodu uyumlu lenf nodu sag gogsumde (fark ettim gogsum) 11.5mm capinda hipoekoik santral lezyon 1 den fazla oldugunu soledi patalojik boyutta olmadini soledi ama 6 ayda 1 kontrol dedi hocam ben cok korkuyorum geceleri yatamiyorum ne yapmam lazim

2 cevap
Cevaplar (2)

Raporu tam olarak yazarsanız yorum yapabilirim. Gecmis olsun

3 Temmuz 2017 14:17
AI
Soru Sahibi

Bilateral memelerde cilt ve cilt alti yag dokusu dogal Sag meme orta dis kesimde buyuklugu 10x7.5 mm boyutlu yakin komsuluklu birkac adet hipoekoik lezyon izlenmistir fibroadenomlar? Sol meme orta dis kesimde periferik yerlesimli 7x3 mm boyutlu duzgun konturlu hipoekoik santral ekojenitesi izlenen intramamaryan lenf nodu ile uyumlu lenf nodu izlenmistir Bilateral aksiller lojlar dogal olup patalojik boyutta lenf nodu gozlenmemistir

3 Temmuz 2017 16:59

İpek Hanım tanımlanan lezyonlar meme dokusunun çatısını oluşturan bağ dokusunun iyi huylu tümörü, bunlara genel yaklaşım 2 cm e kadar olanları takibe almaktır. 2 cm den büyük olanları da çıkarma yoluna gideriz. Bunlar hormon duyarlı olduklarından adete yakın dönemde büyüyüp daha sonra da ebat olarak küçülebilirler. Sizinki de takip sınırlarında olan bir durum. 6 aylşık aralarla USG ile takip etmek gerekir. Gecmiş olsun...

7 Temmuz 2017 11:14