öG
Soru Sahibi
6 Aralık 2017 00:47

meme ultrasonu

sol meme saat 6 hizasında areola kenarında 8x5 boyutunda lobüle konturlu,saat 11 hizasında araveoya 0.5 cm uzaklıkta 19x11 heterojen iç yapıda lobüle konturlu hipoekoik solid lezyonlar izlenmiştir.Ayrıca sol memede saat 6 hizasında tanımlanan solid lezyon komşuluğunda 6x3 mm boyutunda yoğun içerikli kist-solid ayrımı yapılamayan hipoekoik lezyon izlenmiştir...hocam bu ne demek bu sol göğüs ultrason çekimi

1 cevap
Cevaplar (1)

Sol göğsünüzde 8x5 mm ve 19x11 mm boyutlu iki adet kenar düzensizliği olan kitleler ve bir adet 6x3 mm boyutlu kitle mi yoksa içindeki sıvı katılaşmış bir kist mi olduğu tam ayırdedilemeyen bir yapı olduğu rapor edilmiş. Önemli olan bunların kötü huylu olup olmadığının ayırdedilmesidir. Birkez daha Renkli Doppler Ultrasonografi yaptırıp bu oluşumların kan akımlarına bakılırsa bu ayırım yapılabilir. Bu elinizdeki sonuç tanı koymak için yeterli değil.

6 Aralık 2017 08:45