ah
Soru Sahibi
1 Temmuz 2016 03:34

MEME ULTRASON SONUCU

Merhabalar doktor bey.Ben 32 yaşındayım.Sağ mememde zaman zaman acıyan bir kitle şikayetiyle doktora gittim.Ultrason çekildim.Raporumdaki bulgular şöyle: Her iki memede fibroglandüler yapılar belirginleşmiş meme parankim ekosu fibrokistik değişikliklerle uyumlu olarak artmıştır. Sağ memede saat 2 hizasında büyüğü 7,6*3,5 mm boyutunda ,küçüğü 4,5 mm çapında 2 adet lobule konturlu hipoekoik silid noduler görünüm iZlendi(FA?) Bu bulgular ne anlama geliyor.Telaş yapılacak bir durum var mı?Fikirleriniz yorumlarınız benim için değerli.Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Özlük
Genel Cerrahi

Fibroadenomlar memede iyi huylu kitlelerdir. 6 aylık usg takibi öneririrm. iyi günler

11 Temmuz 2016 18:55