30 Aralık 2020 12:29

Meme biyopsi istend hocam

Hocam merhaba.34yaşındayım.ailemde kanser bulgusu yok..6ayda 1us ile takip ediliyorum..son us raporumu sizinle paylaşmak istiyorum.. Her iki memenin ciltaltı yağ dokusu doğaldır.her iki meme fibroglandüler doku paterni hipertrofiktir..sol memede 6*4 heterojen hipoekoik lezyon(solid lezyon?)(bırads3)..17*8 düzgün lobiler konturlu heterojen hipoekoik lezyon(solid lezyon?)(bırads3)..6*3 düzgün sınırlı hipo-anekoik lezyon(solid?)(bırads3) Sağ meme 16*6,5 düzgün sınırlı hipoekoik lezyon(bırads3)...8,5*4 ve 9,5*4,5 düzgün konturlu heterojen hipoekoik lezyonlar(solid?bırads3) Sağ meme 11*5mm düzgün konturlu heterojen hipoekoik lezyon izlenmiştir.6 ay önceki us ye göre boyut artışı izlenmiştir.tru-cut biyopsi önerilir..... Sağ memede 5mmden küçük birkaç adet kistiklezyon izlenmiştir.Aksiller lap saptanmadı... hocam bilgi verilmedi,boyut artışı var deyip biyopsi önerildi.devlet hastanesinde..sizin görüşünüz nedir hocam.sağ memede yıllardır devam eden bir ağrım var.başka hiçbir şikayetim yok hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Özlem Hanım merhabalar, Geç dönüşüm için kusura bakmayın. Mevcut durum için Meme MR çekilmesi uygun olacaktır. MR değerlendirilmesi sonrasında değerlendirmek uygun olacaktır. Saygılarımla

22 Ocak 2021 09:58