ŞA
Soru Sahibi
5 Ağustos 2017 03:03

medial menisküs posterior hornunda grade 2 dejenerasyon

Merhaba hocam, 20 yaşındayım. 1.5 ay önce dizimden bir sakatlık yaşadım doktora gittim. Mr çektirdim. Mr sonucu; medial menisküs posterior hornunda grade 2 dejenerasyon, diz eklemini oluşturan kemik yapılarda kemik iliği ödem alanları mevcuttur ve eklem aralığında suprapatellar bursada sıvı izlenmiştir. Doktorum10 tane iğne ve 2 kutu krem verdi. İlaçları kullandım . Dizimde ağrılar oluyor ve oynatırken çıtlama sesine benzer bir ses geliyor. Ağrılar sürekli olmamakla birlikte uzun süre yürüdükten sonra oluyor ve dinlendirince hafifliyor. hastalığım hakkından bilgi alabilirsem çok sevinirim. Bir de Sizce ne yapmalıyım ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Savaş Kudaş
Spor Hekimliği

Merhaba MR bulguları cerrahi gerektirmiyor ancak zorlanmış bir diziniz olduğunu gösteriyor. eğer tedaviye rağmen şikayetler geçmediyse pop yapılabilir. Ancak bu nedenle mutlaka spor hekimliği uzmanı yada ortopedistle görüşün Saygılar

19 Mart 2018 08:27