GE
Soru Sahibi
8 Ağustos 2021 06:18

Mastit belirtileri 40 gunluk bebegım var ne olur yardımcı olun

Hocam merhaba ne olur yardımcı olun kırk gunluk bebegım var caresızım :( dogum olduktan sonra meme ucuna yakın ilk başta solid kitle lezyon( galaktozel) cıktı sonrasında süt tıkanası oldu ve mastit oldum aynı yere yohun heterojen alan ve dıger taraflarda galaktoseler bulundu. İğne ile çekmeye çalıştılar ıkı yerden sonra gogus kahverengı yerı komple sertlestı ıgne yerlerınden ıltıhap akıyo 1 haftadıt hastanede antıbıyotık tedavısı goruyotum ama gerıleme yok:( bebegım evde huzursuz bırakmak zorunda kldım yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar Çok geçmiş olsun.zeytinyağı ve kantaron yağı karıştırın memelere masaj yapın üzerine ılık kompres koyun. Ayrıca OMEGA 3 balık yağı kapsülü kullanın vücut direncini yükseltir. Sık emzirin her emzirmeden sonra meme uçlarıni sıkın süt dışarı aksin. Her gün duş alirken memelere sağıma hareketi yapın.

9 Ağustos 2021 00:28