BZ
Soru Sahibi
21 Kasım 2011 22:09

Makatta Gonore / Proktit

Merhaba Doktor Bey, Escinsel(pasif bir bireyim) Anal yolla makattan bulasan gonore enfeksiyonu kaptığımdan suphe ediyorum. Cinsel ilişki sonrası makatımdan gelen balgamsı akıntı proktit oldugu anlamına mı gelir? Gonore teshisi icin bu akıntıdan mı yoksa nerden numune alınması gerekir? Bu akıntı gonore iyilesse de devam eder mi? Tedavi icin bana ne onerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Süleyha Hilmioğlu Polat
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Sayın KUMSAL, Bir İnfeksiyon Hastalıkları Uzmanı'na başvurmanız uygun olur. Proktit olabilir, ancak buna muayenesiz karar vermek yanlış olur. Akıntınızdan Mikrobiyolojik inceleme yapılmalı. Cinsel ilişki ile Gonore etkeni dışında bulaşabilecek pekçok etken var.

22 Kasım 2011 14:12