BM
Soru Sahibi
24 Ağustos 2019 13:00

Lütfen destek

Cem hocam merhaba, yaklaşık 2 yıllık evliyim bir çok kadın doğum uzmanına muayne oldum bazı dr lar vajinusm oldğuma ikna ederken bazıları vajinusmus hastası muayne olamamaktadır denilmektedir. Psıkolojık olabıleceğini hiç düşünmemeiştim veya kabul etmek istemedim. İstemsizce kasılmalarm mevcut ve girişe izin vermiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var istanbulda önerebileceğiniz psikolojik veya diğer uzmanlar bı durumu sürekli görüşüp olumsuzluklar dönmek kendi pskolojimide çok etkiliyo desteğinizi rica ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Vajinismus farklı seviyelerde olabilir. Hiç muyene olamamak ileri seviye bir vajinismusu, her türlü sevişme ve dokunmayı yapıp yalnızca birleşme aşamasında tıkanma hafif düzeyde bir vajinismusu gösterir. Sizin durumunuzda bir vajinismus sorunu yaşadığınız anlaşılıyor. Vajinismus bilinçdışı korkular nedeniyle istemsiz kasılarak ilişkiye izin vermemek olduğu için psikolojik bir sorundur. Vajinismus cinsel terapi ile kolaylıkla çözülebilir bir cinsel işlev bozukluğudur. Eşinizle birlikte deneyimli bir uzmandan profesyonel destek alarak bu sorunu çözebilirsiniz.Saygılar

24 Eylül 2019 17:22