SD
Soru Sahibi
7 Mayıs 2021 07:53

Evlilikte eş paylaşma isteği

Merhaba. 24 yaşında 3 yıllık evli bir kadınım. Cinsel yaşantımız genelde fena değil ama eşim beni paylaşmak istiyor. Bunun normal olduğunu yaşamazsa da problem olmayacağını ama hep içinde kalacağını söylüyor. Cinsel birlikteliklerimizde sürekli bu fanteziye yönelik şeyler konuşuyor. Tedavi olmak da istemiyor çünkü bunu bir sorun olarak görmüyor. Psikolojim bozuldu ve artık cinsellik bana mide bulandırıcı geliyor. Ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)

derya hanım merhaba, İnternetin hızlı bir şekilde hayatımıza girmesiyle birlikte bazı değerler alt üst oldu. Fanteziler cinsel ilişkinin yakıtı gibidir, gerekli ve faydalıdır. Bununla birlikte bazı fanteziler zararsız ve ilişkiye zarar vermezken bazıları sınırların aşılmasıyla ciddi sorunlara sebep olabilir. Bahsettiğiniz swingers fantezileri porno sektörünün de etkisiyle sanki olağan gibi görülmekte cinsel olarak belki biraz daha da uyarıcı olmakla birlikte duygusal yönü olmadığı ve mahremiyet sınırlarını aştığı için zamanla evlilik ve aşk ilişkisini bozarak ilişkiyi geri dönülmez bir yola sokmaktadır. Böyle bir deneyimden sonra kendinize olan saygınızı yitirebilir, eşinize olan güveni kaybedebilir, yoğun suçluluk duyguları nedeniyle psikolojik sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayrıca açığa çıkması durumunda yakın ilişkilerde ve sosyal ve profesyonel yaşamda ciddi sorunlara neden olabilir. Evlilikte monotonlaşan cinsel hayatı daha masum ve zararsız başka fantezilerle de aşmak mümkündür. Saygılar

16 Mayıs 2021 18:51