15 Temmuz 2019 19:00

lutfen cvp

oglumuz yırmı bes aylık boy: doksan ıkı cm ,kılo: onbır nokta uc kılogram 3 aydır aynı kıloda emsallerıne gore grafık kıloda cok dusuk ne yapmamız lazım tuncelıdeyız bı yardımcı olabılırmısınız. neler önerırsınız.bırde demır serum: 19 cıktı doktor ferro dıye ılaca basladı cok mu dusuk demirı aralıgı ne olmalı bu kılo problemı ıcın neler yapmalıyız....

2 cevap
Cevaplar (2)
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhabalar ibrâhim bey, Bebek boy kilo cetveline baktığımizda 25 aylık bir erkek bebeğin ideal boyu 81,72 cm - 96,25 cm, ideal ağırlığı 10,28 kg - 16,32 kg aralığında olmalıdır. Sizin oğlunuz standartlar içerisinde bunun yanında genetik faktörleri de düşünmeliyiz. Çocuk doktorunuzun verdiği ilacı kullanmalısınız çünkü demir seviyesine uygun düzeyde vermiştir. Demir seviyesini yükseltmekte ki en önemli faktörler beslenme şekilleridir. Beslenmeyle desteklemenizi öneriyorum.

15 Temmuz 2019 19:15
Soru Sahibi

nasıl bır beslenme seklı uygulayalım bı program atabilirmisiniz bıde onerdıgınız ıstah acıcı bır ılac veya vıtamın varmıdır kolay gelsın cok teşekurler

16 Temmuz 2019 12:52
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Dana ve koyun eti gibi kırmızı et çeşitleri, karaciğer, yumurta sarısı, mercimek-nohut gibi bakliyat ve üzüm pekmezi demir yönünden zengin gıdalardır. Beslenmesinde bunlara yer verebilirsiniz. Bir beslenme diyetetik uzmanına da danışabilirsiniz.

16 Temmuz 2019 17:02