kj
Soru Sahibi
12 Ağustos 2017 23:09

lomber spinal mr

Lomber aks düzleşmiştir. Tüm düzeylerde disk sinyal intensitesi azalmıştır. vertebra end platolarında skleroz, korpus köşelerinde osteofit formasyonları izlenmektedir. vertebra korpuslarında T2W de diffüz sinyal kaybı izlenmekte olup, T1W da vertebra korpuslarında yamalı hipointens sinyal kayıtları izlenmektedir. S1 ve S2 vertebra korpus sağ yarısında T1W hipointens, T2W hiperintens belirgin yamalı sinyal değişikliği izlenmektedir.(kemik iliği sinyal değişiklikleri?, hematolojik malignite?). L2-3 ve L3-4 disklerin posterior konumları diffüz bulging göstermektedir. l4-5 disk posterior konumu geniş tabanlı santral protrüzyon göstermektedir. ventral epidural yağlı mesafe daralmış olup lateral reseslerde ventral nöral köklere bası yapmaktadır. bilateral nöral foramenler daralmıştır. babamın lomber spinal mr tetkiki. değerlendirilmesi nedir acaba şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Enver Şahin
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Kan tetkiklerinin yapılması ,lenfoma şüphesinin ortadan kalkması gerekir.Akciğer filmi?Daha sonra Eger önemli bir sonuç çıkmazsa fizik tedaviyspılabir.Ameliyatlık bir durum yok.

13 Ağustos 2017 15:06