BN
Soru Sahibi
8 Temmuz 2020 11:15

Lipodem tedavisi

Merhabalar Sayin Hadi hocam Yorumlardan okudugum kadariyla lenfodem konusunda oldukca tecrubelisiniz.benim dorum ise lipodem.tanisida kondu.ameliyat tek cozum mudur?yoksa diger tedavi yontemleri var midir?sonuclar basarili midir? Yardimlarinizi rica ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Fzt. Hadi Yavuz
Fizyoterapi

Nursen hanım lipodem için liposuction isimli cerrahi işlem uygulanabilmekte fakat bu işlem sonrası tekrar lipodem olusabilme ihtimali var. O nedenle eger bacaklardaki şişlik cok fazla degilse ilk asamada egzersiz, lenfödem masajı ve bandajlaması, diyet, aerobik egzersiz(yürüme yüzme) gibi tedavilerden sizin için uygun olan bir tedaviyi bir uzman öncülüğünde uygulamanızı öneririm. gecmiş olsun

9 Temmuz 2020 01:05