DA
Soru Sahibi
19 Aralık 2017 09:08

Lenf kanseri

Merhaba kulak arkası alinan beze patoloji sonucunu yorumlarmisiniz. Klinik bulgular :parotiste kitle (2×1) pleomirfik adenom? Tani:mukoepidermoid korsinom (intermediate grade )kodlanmadan gonderilen buyuk kutu sag poratis yuzeyel parolidektomi -Tumor çapı 2 cm.-10 buyutme alaninda 10 mitoz goruldu -Nekroz izlenmedi Perinoral invazyon izlenmedi.anjiolenfatik invazyon izlenmedi.Cerrahi sinirlar intaktir. 2.REAKTİF LENF NODLARİ :5 ADET KODLANMADAN GONDERİLEN KUCUK KUTU DİSEKSİYON bu rapor kanser vardir diyor mu acaba

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Yalman
Radyasyon Onkolojisi

Öncelikle sorunuzu geç yanıtladım özür dilerim bu e-posta adresimi fazla kullanmıyorum o nedenle nadiren kontrol ediyorum. Patoloji raporuna göre kanser var. Ancak ayrıntılı patoloji raporunu görmek lazım, kitle tamamen çıkarıldı mı, lenf bezleri temilendi mi, vs.

15 Ocak 2018 13:45