EN
Soru Sahibi
12 Mayıs 2020 13:51

Kulak çınlaması

Duş sonrası kulak temizleme çubuğu denilen araçla biraz fazla bastırarak kulak temizleme yaptım. Hasar verdim. Ertesi sabah kulak çınlaması ile uyandım. Üç KBB uzmanı, bir nörolog ve bir acil olmak üzere 5 doktora gittim. Duyma testleri, kulak kontrolü sonucu hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. İlaç olarak 30 gün Opemin 1200, Vasoserc BID 24, bir kutu antibiyotikli kulak damlası ve çeşitli vitamin hapları kullandım. Son doktorum Opemin'i iptal etti. Sadece Vasoserc kullanıyorum. Yaklaşık 45 gündür kullanıyorum. Yüzde doksan kesildi. Ama bir gün bir günü tutmuyor. Kesiliyor tekrar başlıyor. Bazı günler hiçbir sıkıntım yok ama bazı sabahlar kalktığımda tıssss sesiyle kalkıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz. Kulak içini rahatlatmak için ne önerirsiniz ? Kolaylıklar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tahir Tulga
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

merhaba ... elinizdeki tetkilerle birlikte uğrarsanız detaylı inceleme şansım olur. Ama şunu da belirtmeliyim ki çınlamayı her zaman yok edebilmek mümkün olmamaktadır..

17 Mayıs 2020 09:32