TM
Soru Sahibi
16 Temmuz 2015 01:14

Kuduz veya tetanos aşısı vurulmama gerek bir durum varmı ?

Hocam Merhabalar. Biz yeni doğan bir sokak kedisini annesi öldükten sonra balkonda bakmaya başladık. yaklaşık 2-2.5 aydır balkonda besliyoruz. Henüz ufak arada seviyoruz haliyle içeri alıp. Geçenlerde boynuma alıyım dedim korktu heralde yüksekten de tırmaladı sol kürek kemiyimin 1 parmak üstünden. Yarada kanama falan olmadı sadece çizik oldu. Yani hayvanın pençesi tam olarak kanla temas etmedi fakat bildiğim kadıryla illa kanla temas etmesine gerek yok zaten. deri altındanda bulaşabilir.. Hocam acayip korktum ne yapmalıyım ? Obsesif falan değilim ama internetten araştırınca korkuyor insan bir sürü yorum var. Hayvan gayet normal hayatına devam ediyor ama bu vaka bu mesajı atmadan 6 saat önce yaşadım...NE yapmalıyım ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Hacı Ahmet Murat
Aile Hekimliği

HER IHTIMALE KARSI TETANOZ ASISI DEGILDE KUDUZ ASISI VURDURABILIRSIN..

27 Temmuz 2015 13:23