ŞE
Soru Sahibi
15 Mayıs 2021 02:10

Kuduz Korkusu

Merhaba Doktor Bey, ben kasım ayının 25inde ilk doz başlayacak şekilde toplamda 4 doz kuduz aşısı olmuştum. Geçenlerde dışarıdaki bir kedinin salyasının ufak bir yara olan elime dokunması sebebiyle çok stres oldum. Acaba tekrar aşı yaptırmalı mıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yavuz Özkan
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Temas zaten ciddi değil ve 6 ay geçmemiş yeniden aşı olmanıza gerek yok.

15 Mayıs 2021 13:03