28 Ocak 2019 14:26

kucuk bobrek

Iyi günler dilerim hocam.40 yaşındayım. benim sağ böbreğin toplam fonksiyona katkısı yuzde 13,sol böbreğin katkısı yuzde 87.bu durumu baska bir nedenle gittigimde yeni ogrendim.kan ve idrar değerlerim normal.ilerisi için bu durum sorun olur mu veya diyaliz riskim var mı.ayrica ne yapmalıyım.teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

değerli hastam, 40 yaşında bir böbreğinizin küçük olduğunu öğrenmişsiniz tesadüfen ve halen ka tahlililerinizde sıkıntı olmamsı iyi bazen hastalar bu yaşlarda tek böbrekli olduğunu öğrenir bunda sıkını yoktur. bu sizin için ileride diyaliz hastası olacağınızı göstermez. sadece böbreklerinize iyi bakın yani ilaç kullanırken dikkatli olun ve belli aralıkla kontrol ettirin bol sıvı tüketin

30 Ocak 2019 10:42