KT
Soru Sahibi
18 Kasım 2019 00:56

Kornea Erozyonu

Hocam merhaba. 2016 yılında bir kaza yaşadım gözüme darbe aldım ve kalıcı bir rahatsızlık oluştu. Araştırdığımda tekrarlayan kornea erozyonu olduğunu öğrendim. Ara ara uykudan uyandığımda kendini gösteriyor. Yaklaşık 15-20 dk batma hissi oluyor ve geçtikten sonra 1 veya 2 gün bulanık görüyorum. Sonra iyileşiyor. Gittiğim doktorlar ya hiç bir sorun yok dedi ya da sunu gözyaşıyla birlikte gözlük verdi. Sadece bir göz hastenesinde bunun çözümünün operasyonla korneyı sıyırmak oldugunu ama kesin bir çözüm olmadığını söyledi. Zamanla düzelebilir dedi ama 3 yıl olmasına ragmen düzelmedi. Hatta ara sıra gecede 2-3 kez oluyor. Acaba kesin bir çözümü var mıdır?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güngör Sobacı
Göz Hastalıkları

Bu durm tekrarlayan kornea erozyonudur. Kornea uzmanı gözetiminde tercihan ilinizde ve üniversite kliniğinde olmanız tercih edilir. Saygıalrımla

25 Kasım 2019 09:45