T
Soru Sahibi
8 Mayıs 2021 19:06

Köprücük kemiği şişlik YARDIMM

Yaklaşık 10 gün önce köprücük kemigimin üstünde kulak hizasında şişlik olustu. Boyun ultrasonu ve bt toraks çektirdim. Ikiside temiz çıktı. Doktorum bisey yok sonuçlarında dedi.Ama herhangi bi ilaçta vermedi. Internette köprücük kemiği üstündeki şişliklerle ilgili kötü şeyler yazıyor. Korkmalı miyim? Ve ya bu tetkikler yeterli mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hasan Mercan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba. Boyun kitleleri bazen ciddi hastalıkların bir bulgusu olarak karşımıza çıkabiliyor. Fizik muayene ve ultrason çoğu kez yeterli olmakla beraber bazen de tomografi veya MR gibi ileri tetkik yöntemleri gerekebilir. Size de zaten hepsi yapılmış. Hala ele gelen normal dışı bir kitle hissediyorsanız hekiminize başvurunuz. Geçmiş olsun.

10 Mayıs 2021 07:10