1 Aralık 2015 16:01

kopeklerde kusma

merhabalar 9 yaşında bir husky sahibiyim kopegim yaklaşık 10 ay önce köpüklü şekilde kusmaya başladı veterinerlik fakültesine götürdüm kan tahlili aldılar ve büyük ihtimalle gastirit olduğunu söyleyip antibiyotik ve gaviscon vb ilaç tedavisinie başladık ve şikayetler azaldı. kopegimin istahinda ve nesesinde hiçbir problem yok yemekleri de az az ve sık sık veriyoruz ancak haftada bir kez özellikle geceleri uyurken ve sabahları hala beyaz kopuk çıkarıyor sizce ne yapmalıyız iyi calaismalar

2 cevap
Cevaplar (2)

merhaba gecikme için kusura bakmayın. bu tip vakaların altından bazen pankreas yetmezliği (EPI) gibi tablolar çıkabiliyor. bu bakımdan bir kontrol önerebilirim.

7 Aralık 2015 16:28
Soru Sahibi

teşekkür ederim bu tetkik için ne gereklidir yaşadığım yer küçük ama vet fakültesi var.bu işlem köpeği yoran birsey mi?son sorum eğer pankreatik bir durum varsa kontrole goturene kadar hangi önlemleri almalıyız ve durum acil midir iyi çalışmalar diliyorum

8 Aralık 2015 23:41

hayır köpeğinizi yoran bir işlem yapılmayacak fakülte varsa orada gerekli tüm tetkikleri kolayca yaptırabileceksinizdir. iyi günler

7 Ocak 2016 11:50