TE
Soru Sahibi
14 Kasım 2015 05:20

Köpeğim ölürmü

Merhaba hocam oncede sorularım olmuştu beni memnun bıraktınız catıda goldenim var 5 aylık satın aldıgımda iç parazit yapıldı denmişti 1 aylık tı sonra ben kuduz yaptırdım ve 3 bucuk aylıkken bir aşıdaha oldu karmaydı sanırım baska bi aşı fln olmadı millet köpegin ölür fln diyo gençlik aşısı vs yok diyor sizce doğrumu bu ve bana yapılması kesin gerekenleri söylerseniz sevinirim

6 cevap
Cevaplar (6)

merhaba köpeklerin en çok ölümcül olma oranı yüksek olan hastalıkları : distemper (gençlik hastalığı) , parvo viral enterit (kanlı ishal) ve corona virüs enfeksiyonu. bu 3 hastalığın 2 aşısı var karma ve korona aşısı bu aşıların tekrarlı bir şekilde yapılması gerekiyor. aksi halde bu hastalıklara yakalanma riski yüksek olacaktır.

16 Kasım 2015 14:44
TE
Soru Sahibi

Karma tamam yaptırdım ama öbürü gereksiz dedi yaptırgım veteriner? Birde tekrar süresi ne?

17 Kasım 2015 00:37

tekrar süresi 21 gündür ve kusura bakmasın ama kanlı ishalin bir etkeni olan corona virüs aşısına gereksiz demek biraz yanlış olmuş.

18 Kasım 2015 13:42
TE
Soru Sahibi

Ozaman yaptırayım hocam illaki 2 tane karma aşısı oldu 21 günde bir mi tekrarlıycam anlamadım ki

19 Kasım 2015 02:12

evet bebeklere uygulanan bütün aşılar (kuduz hariç) 21 gün arayla 2 doz yapılır.

19 Kasım 2015 18:05
TE
Soru Sahibi

Hocam size sayıyorum 1 aylıkken petshopun kendi yaptırdığı iç parazit 3 aylıkken kuduzu alıp kendim yaptım sonra tanıdık bir veteriner 5 aylıkken karma aşısını yaptı bir ay sonra bitane daha yaptı oda karmaydı sanırım ama emin degilim size güvenim sonsuz köpegime birsey olsun istemem bunlar dışında yapılması gereken aşılar var ise yazarmısınız teşekür ederim .bir diger sorum daha önce e postanızaattıgım resimlere göre safkan golden dediniz, alırkende safan "ingiliz golden diye aldık tanıdık veterinerde safkan dedi fakat merak ettigim bisey var goldenlar sakin sevecen olur benim köpek insanın kendini ısırmıyor lakin kolunda hırkan mı var onu hemen ısırıyor sarkan yeri ve acayip çekiştiriyor salınıkken üzerimize zıplıyor ama yine ısırma yok sadece zıplıyor kızdıgın zaman size havlıyıp atar yapıyor itaat konusuda baya zayıf ama çok zeki onu hissettiriyor nedir sebebi biraz uzun oldu kusurabakmayın

5 Aralık 2015 22:26

karma ve kuduz yapıldıysa sırada korona, bronchine ve lyme aşıları var. bunlarıda yaptırın full ve profesyonel bir bakım olsun. her köpek aynı karaktere sahip olmaz üstelik sizinkisi yavru. birçok köpeğin yavrusu hareketlidir. biraz zaman lazım.

7 Aralık 2015 16:20
TE
Soru Sahibi

Size cok güveniyorum saolun :) içim rahat olsun diye şuan 7 aylık epostanıza resim atsam yorum yaparmısınız teşekürler

9 Aralık 2015 04:24

ok atın

18 Aralık 2015 19:26
TE
Soru Sahibi

Yarın atmış olacagım yarın çekip teşekür ederim hocam beyaz golden görenler bu kırma fln diyor atıcam yarın çok saolun

25 Aralık 2015 03:26

rica ederim

4 Ocak 2016 16:13